slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

ModaŚlub i wesele

W czym do ślubu? Poradnik dla przyszłych młodych par

W czym do ślubu?  Poradnik dla przyszłych młodych par

Każdego roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi przygotowują się do najważniejszej ceremonii w życiu, jaką jest oczywiście ślub. Już kilka miesięcy przed planowanym dniem pojawiają się spore dylematy dotyczące tego, co założyć. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które zastanawiają się nad tym, jaką stylizację tworzyć.

W czym do ślubu?


Panowie przygotowujący się do ślubu zwykle stawiają na najlepszej jakości garnitur wykonany z wełny wysokoskrętnej. To bez wątpienia dobra opcja, ponieważ właśnie taki garnitur prezentuje się elegancko. Poza tym sprawdzi się też na wiele innych formalnych okazji. Warto jednak poznać pewne odstępstwo od tej reguły. Mowa tutaj o garniturze letnim, wykonanym z lnu lub bawełny, ewentualnie letniej wełny. Taki garnitur w odrobinę mniej formalnym stylu sprawdzi się wtedy, gdy ślub planowany jest jako impreza plenerowa. Coraz więcej par decyduje się na ceremonię pod gołym niebem, a w takim przypadku właśnie taki strój będzie dobrym wyborem. Co więcej, można pójść nawet o krok dalej i zdecydować się tylko na eleganckie spodnie i białą koszulę.

Kobieca stylizacja na ślub


Ślub to ten dzień, kiedy wszystkie oczy zwykle zwrócone są w stronę panny młodej. To zupełnie zrozumiałe, bo właśnie kobiece stylizacje bardziej przyciągają uwagę. Z tego powodu panie zwykle też bardziej stresują się tym, co założą. Warto wcześniej poszukać inspiracji i pomysłów na ślubną stylizację. Coraz więcej kobiet decyduje się bowiem na sukienkę inną niż klasyczna suknia ślubna za kilka tysięcy złotych. Dotyczy to w szczególności kobiet, które przygotowują się do ślubu cywilnego. W tym przypadku można postawić na mniej formalne sukienki, które nadal będą się naprawdę pięknie prezentować. Warto zapamiętać tylko jedną ważną zasadę. Mówi ona o tym, że para młoda powinna prezentować się spójnie. Jeśli zatem mężczyzna stawia na mocno formalny wizerunek, kobieta również powinna wybrać klasyczną suknię ślubną. Gdy mężczyzna wybiera stylizację nieformalną, kobieta również może pozwolić sobie na odrobinę więcej nonszalancji i sukienkę, która z typowo ślubną kreacją ma niewiele wspólnego. Porozumienie w kwestii spójnej stylizacji to dosyć ważna kwestia.

Warto wspomnieć również i o kwestii bielizny. Nie może ona być oczywiście przypadkowa. Idealnie sprawdzi się tutaj bielizna erotyczna – szczególnie na noc poślubną.

Siła dodatków


Nie tylko sukienka tworzy ślubną stylizację. Warto pamiętać o tym, że biżuteria, buty, a także kwiaty to dodatki, które podkreślają ślubny strój. Warto skupić się zatem na wszystkich elementach stylizacji, tak by prezentować się oszałamiająco i czuć świetnie w tym wyjątkowym dniu.

Udostępnij