slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Moda

Klasyczne i eleganckie fryzury na wesele dla mamy

Klasyczne i eleganckie fryzury na wesele dla mamy

Ślub własnej córki to wydarzenie ważne niemal tak samo jak jej narodziny – wkracza na zupełnie nową ścieżkę życia i to jeszcze z wybrankiem swojego serca. To zarówno dzień wielkich wzruszeń, jak i przepełniony zabawą na sali weselnej. Właściwy strój, makijaż oraz fryzura mają więc niebagatelne znaczenie. Nie tylko córka, ale i mama musi dobrze wyglądać – jaka fryzura będzie najwłaściwsza?

Włosy długie i półdługie

Dłuższe włosy to zawsze więcej możliwości. Interesujące i eleganckie fryzury na wesele dla mamy mogą obejmować zarówno uniwersalne upięcia, jak i nieco bardziej swobodne i luźne pasma. Do najbardziej uniwersalnych i bardzo efektownych upięć należą przede wszystkim różnego rodzaju koki. W zależności od preferencji mogą być one zarówno skromne i gładkie, jak i nieco bardziej niesforne. Pamiętajmy jednak, aby fryzura prezentowała się gustownie i była wygodna. Takie upięcia mają również to do siebie, że koniecznie trzeba dopasować je do kształtu twarzy, a nawet figury – dzięki temu zyskamy spójną i piękną stylizację. Ale z tym na pewno doświadczony fryzjer świetnie sobie poradzi.

Drugą opcją dla długich i półdługich włosów są luźne pasma lub tylko delikatnie upięte, a także fale. Takie fryzury na wesele dla mamy są również bardzo kobiece i pożądane. Wysmuklają sylwetkę, dodają subtelności i są również eleganckie. Bez obaw można więc pozostawić swoje włosy rozpuszczone, a jedynie lekko wymodelowane i utrwalone, aby uczesanie wytrzymało całe wydarzenia. Najlepiej sprawdzi się w przypadku półdługich włosów.

Efektowne boby

Wiele kobiet w średnim wieku nosi włosy o długości do ramion lub nawet nieco krótsze – do brody. Są to najczęściej tzw. boby, które świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy nasze włosy nie są już tak bujne i wolniej rosną. Są to także fryzury na wesele dla mamy, które są bardzo kobiece i subtelne. Z powodzeniem więc można pozwolić sobie na takie cięcie, a doświadczony fryzjer przed samą uroczystością dodatkowo je wystylizuje oraz utrwali.

Fryzury na wesele dla mamy z krótkimi włosami

Wśród weselnych uczesań dla mamy nie brakuje również krótkich fryzur. Co prawda przed drastycznym cięciem lepiej się powstrzymać przed samym weselem, ale jeśli już posiadamy krótkie włosy to możemy również z nimi nieco poeksperymentować. Dobrym pomysłem są między innymi asymetryczne cięcia, jak i pasma uniesione go góry. Oczywiście uczesanie zawsze powinno dopełniać pozostałe elementy stylizacji – tylko wtedy prezentuje się elegancko i stylowo. Pamiętajmy także o tym, aby fryzura była wygodna i trwała.

Udostępnij