slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

MakijażUroda

Makijaż ślubny – mocny, a może delikatny?

Makijaż ślubny – mocny, a może delikatny?

Ślub to najwspanialszy dzień w życiu pary młodej. Przede wszystkim pani młoda w tym dniu chce wyglądać jak księżniczka. Bardzo często dzień ślubu planowany jest od najmłodszych lat. Długa, biała suknia jak z bajki, pięknie ułożone włosy, bukiet kwiatów i makijaż ślubny. Ten ostatni element bardzo często spędza pani młodej sen z powiek. Jak powinien wyglądać makijaż ślubny?

Ślubny makijaż dopasowany do sukienki

Wiadomo, że pani młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać wspaniale. Jednak należy uważać, aby nie przesadzić. Jeśli wybieramy strojną sukienkę, to dodatki, fryzura oraz makijaż powinny być łagodniejsze. I na odwrót. Decydując się na skromną sukienkę, możemy zaszaleć z fantazyjną fryzurą i znacznie mocniejszym makijażem.

Makijaż powinien oczywiście współgrać z urodą pani młodej. Musi on także dobrze komponować się z suknią ślubną. Na próbny makijaż każda przyszła pani młoda powinna przynieść suknię ślubną lub przynajmniej zdjęcie, aby makijażystka mogła dopasować odpowiedni make-up.

Mocny makijaż ślubny czy delikatny?

Najczęściej pani młoda decyduje się na bardzo mocny ślubny makijaż. Jest to spowodowane tym, że na co dzień wiele dziewcząt tak mocno się nie maluje, a poza tym ten jeden jedyny raz będzie miała okazję wyglądać jak modelka. Panie, które na co dzień delikatnie się malują, mogą na początku się przerazić mocnym make-upem. Chwilę trzeba się przyzwyczaić, gdyż mocny makijaż może całkowicie zmienić wygląd. Profesjonalna makijażystka potrafi zdziałać cuda.

Oczywiście ślub nie oznacza wcale, że musimy mieć bardzo mocny make-up. Panie o jasnej cerze mogą zdecydować się na delikatny makijaż, który będzie bazować jedynie na podkładzie i delikatnym podkreśleniu oka. Ostateczny wybór musi należeć do pani młodej, która przede wszystkim powinna czuć się dobrze.

Profesjonalne studio makijażu

Ślubny makijaż powinien wyglądać inaczej niż ten, który na co dzień nakładamy sobie na twarz. W tym wyjątkowym dniu najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty, który podpowie, doradzi i pomoże w wyborze najlepszej wersji ślubnego make-upu.

Makijażystka powinna mieć doświadczenie. Ważne jest również to, aby była na bieżąco z obowiązującymi trendami. Przed ślubem należy umówić się na próbny makijaż. Podczas tego spotkania możemy uzgodnić i sprawdzić, czy na pewno wszystko nam się podoba. Najważniejsze jest to, abyśmy się sobie podobały i czuły się wyjątkowo. Jeśli coś nam nie pasuje lub makijaż nie trzyma się zbyt długo na twarzy, to od razu należy zwrócić uwagę na takie rzeczy makijażystce i zmienić kosmetyki.

Udostępnij