slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

MakijażUroda

Ładne brwi z salonu kosmetycznego i w zaciszu domowym

Ładne brwi z salonu kosmetycznego i w zaciszu domowym

Brwi są oprawą oczu. Mogą sprawić, że spojrzenie wygląda pogodnie, srogo, smutno czy też zalotnie. Niestety bez odpowiedniej dbałości brwi tracą swój kształt. Nieraz też naturalny kolor jest słabo widoczny i nie dodaje twarzy atrakcyjności. Jak zadbać o ładne brwi w domu i w salonie?

Dla kochających naturalność – odpowiednia regulacja

Nie każda kobieta pragnie, by brwi były dominującym elementem jej twarzy. Niekiedy ich kolor jest na tyle wyrazisty, na przykład u brunetek, że wystarczy je wyregulować, by prezentowały się dobrze, ale naturalnie. Jak zabrać się za regulację? Można to zrobić za pomocą pęsety, wyrywając włoski poniżej i powyżej łuku oraz między oczami. Dokładną metodą depilacji domowej są także plastry z woskiem na zimno.

Wystarczy odpowiednio je przyciąć, by uzyskać wąskie paseczki. Następnie przykładamy je do łuku, w taki sposób, by usunąć tylko zbędne włoski i uzyskać regularny kształt. Należy dość dobrze przycisnąć plaster z woskiem i oderwać pod włos.

Henna domowa lub w salonie

Jeżeli brwi wymagają poprawy koloru, dobrze jest wykonać hennę tradycyjną lub pudrową. Ten pierwszy zabieg z powodzeniem można zrobić w domu. Wystarczy kupić sobie zestaw do henny, zrobić według przepisu na opakowaniu, a następnie nałożyć na rzęsy na około 10-15 minut. Po tym czasie zmywamy brwi i cieszymy się nowym kolorem przez co najmniej dwa tygodnie.

W przypadku henny pudrowej, wykonywanej w salonie, ładne brwi będą się trzymać dłużej. Niektóre salony obiecują piękny efekt nawet na 8 tygodni, ponieważ ten rodzaj henny trzyma się nie tylko na włoskach, ale także na skórze. Jeżeli dodatkowo nie będzie się wykonywało demakijażu tłustymi produktami, faktycznie można liczyć na kilka tygodni spokoju.

Makijaż trwały u linergistki

Makijaż permanentny to metoda na piękne brwi na kilka lat. Dzięki temu, że specjalistka wprowadzi pod skórę specjalny barwnik, idealnie dopasowany do urody, można zapomnieć o rozmazanym makijażu czy poprawkach po siłowni i plażowaniu. Wystarczy udać się na korektę raz na dwa lata. Ogromnym plusem dzisiejszego makijażu permanentnego jest to, że prezentuje się on niezwykle naturalnie i można go dopasować do osobistych preferencji osoby noszącej.

Każda z tych metod daje ładny efekt, a zróżnicowanie cen sprawia, że panie mogą dopasować technikę dbania o brwi do zasobności swego portfela. Do zadbania o brwi nie są niezbędne także jakieś ogromne zdolności manualne, więc z metodami domowymi powinna poradzić sobie każda kobieta.

Udostępnij