slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Ślub i wesele

Popularne zabawy i gry weselne

Popularne zabawy i gry weselne

Polskie wesele kojarzy się z zabawą, tańcami do białego rana i dobrym, swojskim jedzeniem. Na weselu nie może zabraknąć gier i zabaw, które urozmaicają imprezę. Jakie są najpopularniejsze zabawy weselne?

Zabawy i gry weselne

Coraz częściej wesele prowadzone jest przez DJ-a i wodzireja. Znacznie rzadziej spotyka się zespoły weselne. Bez względu na prowadzących na weselu nie może zabraknąć zabaw. Najczęściej para młoda decyduje o tym, jakie i ile zabaw ma się odbyć podczas imprezy. Oczywiście gry prowadzone są przez wodzireja, który ma swój repertuar zabaw i wie, jak je dobrze poprowadzić, aby goście świetnie się bawili.

Zabawy przede wszystkim organizowane są o północy podczas oczepin. Jest to czas, kiedy na weselu wybierana jest para młoda numer dwa. Jest także czas, aby poznać bliżej parę młodą i sprawdzić, czy dobrze się znają. Znakomicie sprawdza się w tym przypadku zabawa, podczas której zadawane są parze młodej pytania dotyczące ich związku.

Jakie są najpopularniejsze zabawy i gry weselne?

Oczepiny są obowiązkowe na każdym dobrym weselu. Ilość zabaw na oczepinach zależy przede wszystkim od pary młodej oraz od gości. Oczepiny odbywają się o północy, a więc czasami część gości nie ma już siły. Jednak podczas oczepin nie może zabraknąć rzucania welonem i krawatem lub muchą. Bardzo często jest także zabawa, która nazywa się gorące krzesła i test zgodności z udziałem pary młodej, o którym już zostało wspomniane wcześniej.

Na weselu wodzirej prowadzi pociąg, w którym udział biorą wszyscy goście. Bardzo dużo śmiechu jest podczas przechodzenia pod liną. Zarówno młodzi, jak i starsi świetnie się bawią. Wesele to także biesiadowanie przy stołach. Wraz z wodzirejem goście śpiewają przyśpiewki i sto lat.

Gry i zabawy weselne dla dzieci

Impreza weselna powinna być zorganizowana także pod kątem dzieci. Jeśli jest dużo maluchów, to najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie niani lub animatora. Taka osoba profesjonalnie zajmie się maluszkami, zabawi je i sprawi, że rodzice nie będą musieli cały czas zwracać uwagi na swoje pociechy.

Para młoda powinna także przed weselem uzgodnić z DJ-em lub wodzirejem, organizację zabaw dla dzieci. Dzięki temu dzieciaki mogą wraz z dorosłymi się pobawić i poczuć klimat wesela. Dobrym pomysłem jest kupno przez parę młodą słodyczy dla dzieci, które można rozdzielić między dzieci w trakcie zabaw. Warto na sali weselnej wydzielić kącik malucha, w którym znajdą się książeczki do malowania, klocki i inne zabawki, którymi dzieciaki będą mogły się bawić.

Udostępnij