slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Zakupy

Natychmiastowy efekt gładkich i lśniących włosów – jak działa woda lamelarna?

Natychmiastowy efekt gładkich i lśniących włosów – jak działa woda lamelarna?

Woda lamelarna staje się coraz popularniejsza jako wyjątkowa forma odżywki do włosów, która przynosi niezwykle szybkie i wyraźnie widoczne efekty. Po jej stosowaniu włosy stają się miękkie i lśniące jak tafla wody, w dodatku łatwiejsze w rozczesywaniu i stylizacji. Ponieważ jest to kosmetyk o właściwościach odżywczych, który przez lekką formułę nie obciąża włosów, może być stosowany codziennie. Jak działa woda lamelarna, dla kogo będzie świetnym wyborem i jak właściwie nakładać ją na włosy?

Czym jest woda lamelarna i jak działa na włosy?

Woda lamelarna to kosmetyk do pielęgnacji włosów o płynnej konsystencji przypominającej zwykłą wodę. W jej składzie znaleźć można maleńkie cząsteczki, które wypełniają zniszczone włókna włosów i widocznie je wygładzają. Efekt jest natychmiastowy i widoczny już po pierwszym użyciu.

Lekka, wodnista konsystencja wody lamelarnej sprawia, że nie obciąża ona włosów, dobrze sprawdza się do różnych ich rodzajów i może być stosowana regularnie. Co więcej, kosmetyk ten działa nie tylko upiększająco, ale i odżywczo. Woda lamelarna do włosów zawiera składniki dogłębnie nawilżające, aminokwasy i proteiny, które odżywiają włosy, wzmacniają je, poprawiają ich kondycję i zabezpieczają przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Korzystanie z wody lamelarnej może więc dawać efekty w postaci nie tylko pięknych, ale także i zdrowych włosów.

Na jakich włosach woda lamelarna daje najlepsze efekty?

Warto podkreślić, że wodę lamelarną można stosować na każdym rodzaju włosów. W niektórych przypadkach jej działanie jest jednak niemal niezastąpione, a rezultaty szczególnie widoczne. Wodę lamelarną szczególnie poleca się do włosów:

  • długich, które trudno rozczesać;
  • łamliwych, suchych i zniszczonych;
  • osłabionych stylizacją lub farbowaniem;
  • puszących się i wymagających wygładzenia;
  • matowych, którym brakuje blasku;
  • trudnych do ułożenia i stylizacji.

Niezależnie od kondycji włosów woda lamelarna wygładzi je, ułatwi rozczesywanie i stylizację, doda im blasku i sprawi, że będą pięknie się prezentowały. Doceniają to zarówno właścicielki zniszczonych włosów, jak i na przykład naturalnie kręconych, które podczas suszenia mają tendencję do puszenia się i są trudne do ułożenia.

Jak stosować wodę lamelarną?

Wodę lamelarną można stosować regularnie zamiast klasycznej odżywki do włosów. Częste używanie tego kosmetyku nie wpłynie negatywnie na włosy, a zamiast tego odżywi je i zauważalnie wygładzi. Z możliwości wody lamelarnej można także korzystać przed ważnymi okolicznościami, żeby zachwycać gładką i idealnie ułożoną fryzurą na przykład na imprezach rodzinnych.

Wodę lamelarną nakłada się na mokre włosy zaraz po ich umyciu, najlepiej pod prysznicem. Przed stosowaniem należy dokładnie spłukać szampon i lekko odsączyć włosy z bieżącej wody. Można także wcześniej użyć klasycznej odżywki, jednak nie jest to konieczne, ponieważ woda lamelarna skutecznie ją zastępuje.

Wodę lamelarną nakłada się na włosy, pomijając ich nasady i uważając, by kosmetyk nie dostał się na skórę głowy. Większość produktów tego typu wyposażona jest w zwężaną końcówkę ułatwiającą ich aplikację. Okrężnym ruchem należy rozprowadzić kosmetyk na włosach aż po same końce i lekko go wmasować. Nie ma konieczności trzymania wody lamelarnej na włosach przez kilka czy kilkanaście minut – kosmetyki te działają zwykle już po kilku sekundach i po tym czasie mogą być spłukane pod bieżącą wodą. Włosy po spłukaniu są gotowe do suszenia i stylizacji.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij