slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Ślub i weseleZakupy

Jaki jest najlepszy oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów?

Jaki jest najlepszy oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów?

Ślub to wspaniałe wydarzenie, które przynosi wiele radości nie tylko młodej parze, ale również jej bliskim. To także okazja do wręczenia wyjątkowego upominku. Jeszcze nie tak dawno najpopularniejszym prezentem ślubnym były kwiaty. Dziś jednak odchodzi się od tego zwyczaju i wybiera bardziej wyszukane podarunki. Jaki oryginalny i ciekawy upominek warto wręczyć parze młodej zamiast kwiatów?

Prezenty ślubne, które będą pamiątką na długie lata

Jedną z wad kwiatów jest to, że szybko więdną, a zaledwie kilka dni lub tygodni po weselu nadają się już tylko do wyrzucenia. Z kolei kwiaty doniczkowe zajmują wiele miejsca. Zamiast tego lepiej postawić na prezent, który pozostanie pamiątką ślubu dla młodej pary na długie lata. Może to być np. kolarz ich zdjęć z okresu narzeczeństwa, estetyczna ramka, do której włożą swoją pierwszą fotografię ślubną lub przepiękna kartka z życzeniami. Tego typu prezent z pewnością zostanie bardziej doceniony niż kwiaty, które szybko przeminą i trafią do kosza na śmieci.
Inny pomysł na prezent, który pozostanie z młodym małżeństwem na lata to wybrane dzieło sztuki lub fotoobraz. Tego typu podarunki mogą być kosztowne, dlatego warto zorganizować na nie zbiórkę wśród grupy zaproszonych gości. To doskonały pomysł na upominek szczególnie dla fanów sztuki lub pary, która właśnie urządza wspólny dom czy mieszkanie.

Oryginalny prezent na ślub

Nie da się ukryć, że podarunki ślubne często są powtarzalne. To duży problem szczególnie na wielkich weselach, gdzie goście często obdarowują młodą parę dokładnie takimi samymi upominkami. Jak przełamać to błędne koło? Postawić na podarunek spersonalizowany, np. w formie biletów na ciekawe wydarzenie, na które od dawna młodzi chcieli się wybrać. Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów powinien być dostosowany do zainteresowań i gustu młodego małżeństwa. Niektórzy będą zachwyceni biletami wstępu na ogromny koncert, inni zaś będą preferować teatr muzyczny, filharmonię lub operę. Nieco szalonym prezentem może być także wspólny skok ze spadochronu lub lot balonem. To genialne pomysły na nietypowe podarunki, które z pewnością zostaną docenione. Należy jednak pamiętać o dostosowaniu ich do preferencji obydwojga małżonków.

Stworzenie oryginalnego prezentu ślubnego dla młodej pary wcale nie musi być trudne. Nie każdy lubi kwiaty i nie każdego trzeba nimi obdarowywać. Warto zastanowić się nad tym, czego naprawdę może chcieć i potrzebować młode małżeństwo i zastosować się do własnych przemyśleń. Z pewnością pomoże to w wybraniu idealnego podarunku.

Udostępnij