slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Ślub i wesele

Fryzura na wesele krótkie włosy

Fryzura na wesele krótkie włosy

Fryzura jest bardzo ważnym elementem stylizacji. Warto o tym pamiętać i wtedy, gdy przygotowujemy się na naprawdę ważne wyjście, pozostawić sobie odpowiednio dużo czasu na stworzenie ładnej fryzury. Makijaż, manicure i pedicure, dobranie dodatków to jeszcze nie wszystko. Jeżeli włosy nie będą ułożone, nawet najpiękniejsza kreacja nie będzie robić oszałamiającego wrażenia.

Fryzura z krótkich włosów


Może się wydawać, że fryzury z krótkich włosów są zdecydowanie prostsze do ułożenia. To często kobiety o długich włosach mają bowiem większy problem z tym, jak je uczesać. Tymczasem jest wręcz na odwrót. Długie i zadbane włosy są bowiem ozdobą samą w sobie. Wystarczy je po prostu uczesać i już wyglądają świetnie. Krótkie włosy wymagają odrobinę więcej. Warto zatem wcześniej zrobić testowe fryzury, a także zastanowić się nad dodatkami, które mogą upiększyć włosy.

Czego nie robić z krótkimi włosami?


Niektóre kobiety sądzą, że dobrym sposobem na ożywienie fryzury z krótkich włosów będzie zastosowanie kosmetyków nabłyszczających. Wybierają zatem na przykład lakiery do włosów, które mają w sobie brokat. Zdecydowanie warto trzymać się z daleka od takich rozwiązań. Ozdabianie fryzury w taki sposób to już relikt przeszłości. Najważniejsze, aby włosy były po prostu zdrowe i zadbane. Wtedy nawet jeżeli są krótkie, wyglądają ładnie. W przypadku krótkich włosów istotne jest to, aby były one dobrze zafarbowane, o ile oczywiście kobieta nie nosi swojego naturalnego koloru. Niestety odrosty są mocno widoczne, dlatego też fryzura powinna być zadbana pod tym kątem. Jeśli wybieramy się na wesele, kilka dni wcześniej zróbmy odświeżenie koloru, aby włosy wyglądały nienagannie.

Fryzura na wesele krótkie włosy


Wybierając dla siebie uczesanie na wesele, można zdecydować się na delikatne ozdoby, które dodadzą fryzurze wyjątkowego charakteru. Panie krótkowłose mogą postawić na przykład na różnego rodzaju ozdobne opaski, które dodadzą fryzurze odrobinę objętości. To mogą być dekoracje z wykorzystaniem tkaniny, piór, sztucznych lub żywych kwiatów. Wyglądają naprawdę doskonale, ponieważ ich tłem jest prosta i minimalistyczna fryzura z krótkich włosów. Można zdecydować się również na ozdoby typu grzebyk, który wpięty jest asymetrycznie z jednej strony głowy. Poza tym w przypadku krótkich włosów prawdziwą ozdobą stają się kolczyki. Wychodzą na pierwszy plan, ponieważ są dobrze widoczne. Warto o nich pamiętać i chociaż nie są elementem fryzury, traktować je jako dodatek, który podkreśli stylizację włosów.

Udostępnij