slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Ślub i wesele

Figurki na tort – sposób na upiększenie każdego wypieku

Figurki na tort – sposób na upiększenie każdego wypieku

Stoły ze słodkościami oraz widowiskowy tort to nieodłączny element każdej imprezy. Mimo że w cukierniach pełno jest propozycji na piękne, tematyczne wypieki, coraz więcej osób podejmuje wyzwanie, jakim jest własnoręczne przygotowanie tortu. Do dekoracji z pewnością przydadzą się figurki na tort. Dzięki nim wypiek nabierze wyjątkowego charakteru i zamienieni się w jadalne dzieło sztuki.

Własnoręcznie wykonane wypieki ozdobą każdego przyjęcia

Przygotowanie tortu nie należy do prostych czynności. Decydując się na samodzielne jego wykonanie mamy jednak pewność, że składniki użyte do produkcji są najwyższej jakości, a co najważniejsze, że wypiek spełnia wszystkie kryteria smakowe osoby, na której cześć zorganizowane jest przyjęcie. Torty pieczone na urodziny, rocznice czy imieniny nie dziwią już nikogo. Coraz częstszym zjawiskiem jest jednak również własnoręczne wykonanie i dekorowanie tortów ślubnych. Wśród figurek na torty, ogromną popularnością cieszą się rzeźby państwa młodych w najróżniejszych konfiguracjach.

Figurki na tort weselny – wersja klasyczna czy z pazurem?

Rzeźba przedstawiająca państwa młodych w objęciach lub podczas pocałunku to niemal klasyczna dekoracja weselnych tortów. Jak jednak wiadomo, ludzie mają różne temperamenty. Wśród figurek na tort weselny znajdziemy więc również te nieco bardziej charakterne i zabawne. Doskonały przykład stanowi rzeźba panny młodej próbującej złowić świeżo upieczonego męża na wędkę. Nie może zabraknąć również czegoś dla zapalonych motocyklistów. Para odjeżdżająca na jednośladzie w mocnym uścisku z pewnością stanowić będzie piękne wykończenie tortu. Fani czarnego humoru mogą pokusić się o udekorowanie wypieku rzeźbą przedstawiająca młodą żonę z maczugą bądź ciągnącą męża na linie zahaczonej o stopę. Taki sposób dekoracji tortu weselnego z pewnością rozbawi zgromadzonych na sali gości i rozładuje stres i napięcie.

Coraz popularniejsze stało się huczne świętowanie kolejnych rocznic ślubu. Wśród figurek na torty znajdziemy również rzeźby przedstawiające pary, które wiele lat po ślubie wciąż darzą się ogromną miłością. Doskonały przykład to chociażby wpatrzeni w siebie seniorzy świętujący Złote Gody. 

Toppery – doskonały dodatek ozdobny

Figurki na tort z pewnością stanowią doskonałą ozdobę wypieków, jednak tworząc dekorację, warto przejrzeć również ofertę topperów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby umiejętnie połączyć te dwa elementy. Doskonałym dodatkiem do klasycznych rzeźb będą kwiaty, serca, czy napisy „Para młoda”. Aby nieco bardziej spersonalizować tort, można pokusić się o topper przedstawiający państwa młodych z ukochanymi pupilami. Dobrym rozwiązaniem będą również napisy nawiązujące do dnia ślubu i szczęścia, jakie ogarnia wówczas parę młodą i ich gości („Lovely day”).

Figurki oraz toppery na tort sprawią, że własnoręcznie przygotowany wypiek nabierze unikalnego charakteru i zachwyci smakiem i wyglądem wszystkich zgromadzonych na przyjęciu gości. 

Udostępnij