slubnydom.pl

Blog tematyczny o weselu i ślubie

Ślub i wesele

5 trendów w zaproszeniach ślubnych w 2022

5 trendów w zaproszeniach ślubnych w 2022

Wybór zaproszeń dla gości na ślub nie może być przypadkowy. Powinny one nie tylko charakteryzować się elegancką estetyką, lecz również nawiązywać do całości oprawy stylistycznej uroczystości i wpisywać w aktualne trendy obowiązujące w danym sezonie. Warto jednak przed wyborem zaproszeń sprawdzić, co jest aktualnie modne. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych stylów obowiązujących w 2022 roku.

1. Zaproszenia ślubne rustykalne

Rok 2022 to czas, w którym królują między innymi motywy rustykalne, nawiązujące do natury, slow life i dzikiej przyrody. Zaproszenia na ślub w tej estetyce zawierają ornamentykę florystyczną, a także bogate zdobienia inspirowane stylistyką wiejską. Występuje kolorystyka zielona, brązowa, beżowa, pomarańczowa, żółta, biała, a także kremowa. Niezwykle efektownie prezentują się zaproszenia przewiązywane sznurkiem lub zawierające motywy zdobnicze wykonane z tkanin lnianych, z szarego papieru tekturowego, z kawałków drewna, a także ze stylowej siateczki.

2. Zaproszenia ślubne minimalistyczne

Sezon 2022 to również odejście od przesadnych dekoracji na rzecz umiaru i prostoty. Oszczędne zaproszenia stworzone w oparciu ograniczoną paletę barw oraz wzorów skupiają uwagę głównie na treści. Nie znajdziemy tu zbędnych ozdób, aczkolwiek pojawiają się one w wersji minimalistycznej i zostają umieszczone w sposób szczególnie przemyślany. W prostocie tkwi siła – to ona podkreśla głębię piękna.

Jeśli chodzi o zaproszenia ślubne minimalistyczne, cechują się one funkcjonalnością – dzięki prostej formie można je łatwo schować do koperty. Ponadto, w zależności od doboru kolorystyki, skromna kartka z delikatnymi zdobieniami w sposób spójny koresponduje z wieloma stylistykami aranżacyjnymi uroczystości ślubnej, od nowoczesnej, industrialnej, przez glamour, na klasycznych skończywszy.

3. Zaproszenia ślubne boho

W 2022 roku nawiązania do stylu boho cieszą się ogromną popularnością nawet wśród zaproszeń na ślub – nie chodzi tylko o estetykę samych kartek. Coraz częściej zaproszenia na ślub w stylu boho przewiązywane zostają rzemykami, kokardkami i koralikami.

4. Ludowe lub regionalne zaproszenia na ślub

Współcześnie niezwykle popularne stają się zaproszenia z motywami folklorystycznymi. Te barwne i bogato zdobione kartki zachęcają nie tylko do przybycia gości na uroczystość, lecz również stają się niezwykłą pamiątką na długie lata. Folkowy design czerpie ze źródeł polskiej kultury oraz sztuki i jest niezwykle ozdobny. Można wybrać modele nawiązujące do kultury ludowej danego regionu, z którego pochodzi młoda para. Czasami bywa tak, iż nowożeńcy pochodzą z dwóch różnych regionów etnograficznych – wówczas sprawdzą się zaproszenia z motywami folklorystycznymi nawiązującymi do miejsca, w którym odbędzie się ślub.

5. Zaproszenia na ślub glamour

Obok stylistyki folklorystycznej, rustykalnej, minimalistycznej i boho niezwykle popularnym trendem w 2022 roku okazują się zaproszenia w estetyce glamour. Złocone kartki z przepiękną ornamentyką florystyczną lub zwierzęcą urzekają subtelnością i nietuzinkowym stylem. Można wybrać te z brokatowymi dekoracjami lub bez. Drukowane na połyskującym papierze albo na matowym zachwycają gustowną estetyką.

Udostępnij